Ogłaszamy konkurs “Kreatywna Edukacja”!

Fundacja Wschodni Klaster Innowacji ogłasza konkurs w ramach projektu „Aktywnie Kreatywni” Konkurs jest realizowany adresowany do uczniów szkół średnich z powiatu kraśnickiego i odpowiada na wyzwania nowoczesnej edukacji. Udział w konkursie jest bezpłatny. Udział w konkursie mogą wziąć zespoły uczniów liczące min 2 osoby. Członkami zespołów mogą być zarówno uczestnicy projektu korzystający ze wsparcia edukacyjnego jak również osoby nie biorące udziału w zajęciach organizowanych w ramach projektu.

Celem konkursu jest wzmocnienie aktywności młodzieży ze szkół średnich powiatu  kraśnickiego i zwiększenie zaangażowania w kreowanie oddolnych inicjatyw edukacyjnych oraz prowokowanie do samodzielnego pogłębiania  wiedzy uczniów w naukach ścisłych poza szkołą.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły młodzieżowe, które nakręcą maksymalnie 1minutowy film w technologii HD w rozdzielczości min 1280×720 lub maks. 1920×1080 przedstawiający w sposób jak najbardziej zrozumiały skomplikowany proces/zjawisko z jednej z 3 dziedzin wiedzy: fizyki, chemii i IT. W przypadku bardziej skomplikowanego procesu/zjawiska czas trwania filmu nie może przekroczyć 5 minut. Film powinien zawierać jak najbardziej wyczerpujące informacje, aby był jak najbardziej zrozumiały. Film powinien zawierać napisy początkowe i końcowe, w tym tytuł filmu. Filmy zgłoszone do konkursu „Kreatywna Edukacja” zostaną umieszczone na specjalnie utworzonym przez organizatora  kanale You tube.

Zgłoszeń należy dokonać w terminie: 1 września – 30 listopada  2016 roku do siedziby organizatora ul. Niepodległości 10 lok.1  23-210 Kraśnik. Informacje w sprawie konkursu są udzielane pod nr telefonu 509 738 883 lub mailowo: m.mazur@wki.org.pl

Wyniki konkursu będą prezentowane w grudniu 2016 a jego szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu znajdującym się na stronie www.wki.org.pl

Poniżej znajduje się Regulamin konkursu

regulamin-konkursu-kreatywna-edukacja

 

cropped-KLASTER_LOGOTYP_OK_112014_31.jpg