Zakończyliśmy warsztaty z tworzenia gier komputerowych.

Fundacja „Wschodni Klaster Innowacji” zakończyła realizację szkolenia z gier komputerowych dla młodzieży w ramach Projektu „AKTYWNI = KREATYWNI” współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W dniu 23.11.2015r. zakończyło się szkolenie z gier komputerowych
w ramach Projektu „AKTYWNI=KREATYWNI”, w których udział wzięła kraśnicka młodzież z Reja i Technikum w ZS 3. Szkolenia poprzedzone zostały dwudniowymi warsztatami z kreatywności i inicjatywności, diagnozowania problemów lokalnych oraz funkcjonowania organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego. O fakcie, że nasza młodzież jest bardzo kreatywna przekonaliśmy się na zajęciach z gier komputerowych, gdzie pomysłów na projektowanie gier nie brakowało. Uczestnicy pod okiem trenerów związanych na co dzień z firmą Mutated Byte tworzyli własne projekty. Podczas tych zajęć powstały trzy projekty gier, których krótkie opisy prezentujemy poniżej:

ALL NEED SPEED IN KRAŚNIK -Gra wyścigowa opowiadająca
o policjancie Brayanie Bryczku, prowadzącym śledztwo w Kraśniku i Jacku najlepszym nielegalnym kierowcy. Fabuła gry toczy się w czasach teraźniejszych.

WARZONE- Gra typu survival, opisuje losy bohatera, który próbuje wyzwolić miasto z okupacji, akcja dzieje się w Kraśniku.

WORLD CUP KRAŚNIK- Futurystyczna gra o tematyce sportowej (piłka nożna). Akcja gry dzieje się w 3000r. w Kraśniku a na zawodach zamiast piłkarzy występują roboty.

Projekty gier mogą mieć zastosowanie w organizacjach pozarządowych zainteresowanych wykorzystaniem ich do celów aktywizowania środowisk lokalnych i fundrisingu. Szkolenia zakończyły się rozdaniem zaświadczeń. Uczestnicy docenili praktyczną formę zajęć i doświadczenie trenerów. Poniżej prezentujemy fotorelację z zajęć.

IMG_4840 IMG_4846 IMG_5600

All Need Speed in Kraśnik_

WORLD CUP KRAŚNIK 1

WARZONE